Regulamin schroniska

Jest to wewnętrzny regulamin naszej placówki.

REGULAMIN SCHRONISKA

Longin Siemiński

98-277 Brąszewice Wojtyszki 18

 

1. Zgłoszenie wyjazdu do bezdomnego zwierzęcia odbierane jest od uprawnionych pracowników urzędów miast i gmin lub funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.

2. Pracownik urzędu lub funkcjonariusz  zgłaszający zwierzę do odłapania  powinien podać miejsce jego przebywania, opis zwierzęcia oraz dane kontaktowe do osoby, która może je wskazać.

3. Wyjazd do zwierzęcia następuje po telefonicznym kontakcie z osobą wskazującą.

4. Transport odbywa się samochodem przystosowanym do przewozu zwierząt towarzyszących, zaopatrzonym w klatki.

5. Zespół wyjeżdżający do bezdomnego zwierzęcia stanową kierowcy posiadający przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy przed weterynaryjnej oraz certyfikat na konwojowanie i transport zwierząt wraz z zezwoleniem na używanie pneumatycznego karabinka "Palmer", wydane przez Komendanta Komendy  Miejskiej Policji.

6. W przypadku powiadomienia schroniska o nadmiernej agresywności odłapywanego psa, dozowaniem środków ogólnie znieczulających zajmuje się lekarz weterynarii.

7. W przypadku odłapania zwierzęcia, które pokąsało człowieka, obserwacja pod kątem wystąpienia objawów wścieklizny będzie przeprowadzona na terenie powiatu, gdzie zwierzę zostało odłapane i na terenie którego nastąpiło pokąsanie, pod warunkiem, że na w/w terenie znajduje się placówka uprawniona i gotowa na jego przyjęcie.

8. Nowoprzybyłe zwierzęta poddawane są badaniu klinicznemu przez lekarza weterynarii, zostają zachipowane oraz jeśli nie wykazują żadnych objawów chorobowych, poddawane są szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym oraz odrobaczone.

9. Nowoprzybyłe zwierzęta są fotografowane, a ich zdjęcia umieszczane są przy "karcie zwierzęcia" oraz wysyłane do Urzędu Miasta/Gminy i umieszczane na stronie internetowej schroniska w zakładce nowoprzybyłe psy i koty.

10. W przypadku zwierząt, u których w wyniku badania klinicznego lekarz weterynarii stwierdził objawy chorobowe lub zmiany niepozwalające na szczepienia profilaktyczne, zwierzęta te poddawane są odpowiedniemu leczeniu. Po zakończeniu tegoż poddawane są w/w procedurze.

11. Zwierzę zostaje poddanie 15-dniowej kwarantannie w przeznaczonym do jej przeprowadzania boksie, pod ścisłą opieką lekarzy weterynarii.

12. Po okresie kwarantanny zwierzę zostaje zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz poddane obowiązkowemu zabiegowi kastracji/sterylizacji.

13. Zwierzęta są przyuczane do chodzenia na smyczy oraz do wykonywania podstawowych komend przez technika/opiekuna, który dokonuje również zabiegów higienicznych (czesanie, strzyżenie, kąpiel) i kosmetycznych (przycinanie pazurów, przemywanie spojówek, czyszczenie uszu) .

14. W przypadku wygaśnięcia umowy i nieodebrania zwierząt w ostatnim dniu jej obowiązywania lub innym uzgodnionym terminie obligatoryjnie będą naliczane opłaty za bezumowne hotelowanie zwierząt w wysokości 50 złotych netto za dobę.

15. Regulamin obowiązuje od 1 stycznia 2015 roku.

 

 

Wyszukaj:

w opisie:
nr chipu:
rodzaj:
wiek:
płeć:
lokalizacja:
Polecane adopcje:
982061600057202
Imie:982061600057202
Płeć:samiec
Wiek:6 lat i pół roku

Średni, sympatyczny piesek o pięknym umaszczeniu. Jest trochę nieśmiały i stresuje go chodzenie na s...

więcej...982061600050172
Imie:982061600050172
Płeć:samica
Wiek:7 lat i pół roku

Średnia, bardzo pozytywna sunia. Dziewczynka w boksie dzielnie obszczekująca obcych, sprawiająca gro...

więcej...982061600054809
Imie:982061600054809
Płeć:samica
Wiek:10 lat

Bardzo wesoła, kontaktowa sunia. Dziewczynka towarzyska, uwielbiająca przebywać blisko człowieka. Po...

więcej...982061600047764
Imie:982061600047764
Płeć:samica
Wiek:8 lat

Mała sunia, która choć wyglądem nie rzuca się w oczy, potrafi zapaść człowiekowi w pamięć na długie ...

więcej...
Strona Hotel Zwierząt zostawia pliki cookies na Twoim komputerze w celu zbierania statystyk odwiedzin. Możesz zmienić ustawienia dotyczące magazynowania plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki stron.X